AcasăȘtiri SportVicecampioana CSM Oradea va primi în week-end vizita echipei Steaua București în cadrul etapei a 7-a din returul Superligii...

Vicecampioana CSM Oradea va primi în week-end vizita echipei Steaua București în cadrul etapei a 7-a din returul Superligii Naționale de polo

Vicecampioana CSM Oradea va primi în week-end vizita echipei Steaua București în cadrul etapei a 7-a din returul Superligii Naționale de polo. Confruntările se vor desfășura la bazinul olimpic Ioan Alexandrescu din Oradea.

Primul joc este programat vineri seara, cu începere de la ora 19:30, în timp ce partida revanșă se va disputa sâmbătă, de la ora 11:30.

Cele două formații s-au confruntat deja de trei ori în acest sezon, toate desfășurându-se în bazinul militarilor. Este vorba despre jocurile din turul campionatului, respectiv cel din finala Cupei României. De fiecare dată Steaua a învins.

Steaua București este lider al campionatului cu 73 puncte acumulate. În schimb, CSM Oradea se situează pe locul al 2-lea cu un total de 69 puncte.

Intrarea spectatorilor la meciurile de vineri și sâmbătă este liberă.

URMĂREȘTE-NE ȘI PE

40,401FaniÎmi place
1,724CititoriConectați-vă
1,042CititoriConectați-vă
44CititoriConectați-vă
1,990AbonațiAbonați-vă

ULTIMELE ȘTIRI