De luni, în toate unităţile de învăţământ din orașul Aleșd orele se vor desfăşura exclusiv online.
Numărul tot mai mare de cazuri din ultimele 14 zile a făcut ca incidența cazurilor în Aleșd să depășească pragul de 3 la mia de locuitori.
Astfel, cu o incidență de 3,16 la mie, s-a decis ca școalile din Aleșd să se închidă, iar cursurile să fie desfășurate doar online. Pe lângă cursurile din școli, va fi întreruptă și activitatea grădinițelor din Aleșd.
„Toate școlile din oraș au fost deja anunțate că de luni, 2 noiembrie, toate cursurile se mută în online”, a precizat pentru AlesdOnline, primarul orașului, Ioan Todoca.
CITEȘTE ȘI: Aleșdul intră în scenariul roșu. Masca devine obligatorie în toate spațiile deschise


































