Universitatea Oradea își continuă seria victoriilor din actuala ediție a campionatului Ligii a IV-a Bihor la fotbal

180

Echipa Universitatea Oradea își continuă seria victoriilor din actuala ediție a campionatului Ligii a IV-a Bihor la fotbal și rămâne pe primul loc. Astfel, formația orădeană s-a impus la limită, pe teren propriu, în cadrul etapei a IX-a, în derby-ul susținut în compania echipei Crișul Sântandrei.

 

Partida s-a încheiat cu scorul de 1-0, după ce unicul gol al confruntării a fost reușit în primele 20 de minute, mai exact în minutul 17, când a marcat M. Pop.

Ca urmare a acestui rezultat, Universitatea Oradea a ajuns la 8 victorii din 9 meciuri și cu 24 de puncte ocupă poziția de lider.

Pe locul II, cu trei puncte mai puțin, se află CS Bihorul Beiuș, echipă care în această rundă a remizat cu 1-1 în jocul din deplasare, cu CSO Ștei.

Podiumul este completat de CS Diosig, formație care a surclasat AS Padișul Gurani, echipă pe care a învins-o cu scorul de 11-1. Patru goluri în acest meci le-a reușit E. Popa.

Multe goluri s-au marcat și la Țețchea, unde CS Mădăras s-a impus cu scorul de 8-1 pe terenul celor de la Locadin, dar și la Livada, unde Viitorul Borș a câștigat cu 4-3 jocul susținut în compania formației locale Unirea.

Iată însă rezultatele și marcatorii jocurilor din etapa a IX-a a Ligii a IV-a Bihor la fotbal:

Universitatea Oradea – Crişul Sântandrei 1-0

Marcator: M. Pop 17

CSM Olimpia Salonta – CSC Sânmartin 0-0

CSO Ştei – CS Bihorul Beiuş 1-1

Marcatori: M. Matei 41 / Vl. Silaghi 66

Unirea Livada – Viitorul Borş 3-4

Marcatori: Floruţ 37 (11 m), Szeleş 80, M. Popa 90 / E. Zadori 8, 41, 63, Gergely 84

Locadin Ţeţchea – CS Mădăras 1-8

Marcatori: Cr. Butuc 67 / Cr. Jurcuţ 15, Dobrescu 36, 47, 48, 84, Letan 54, E. Faur 70, A. Petricău 89

CSC FC Paleu – CS 2 Oşorhei 2-3

Marcatori: Paşca 51, F. Lazăr 64 / F. Ciorba 61, 75, Laszlo 84

Unirea Valea lui Mihai – Crişul Aleşd 1-0

Marcator: B. Iova 85

CS Diosig – Padişul Bihorul Gurani 11-1

Marcatori: G. Costea 19, 23, Sfârlea 28, E. Popa 39, 42, 48, 68, D. Jurcă 63, 84, Sereş 83, Szücs 86 / Gyurko A. 92



Clasament:

1. Universitatea Oradea    9        8        0        1        28-11 24

2. CS Bihorul Beiuş         9        6        3        0        33-8   21

3. CS Diosig          9        7        0        2        32-12 21

4. CS Mădăras      9        6        0        3        30-15 18

5. Unirea Valea lui Mihai    9        6        0        3        17-9   18

6. Crişul Sântandrei         9        5        2        2        26-12 17

7. CSO Ştei 9        4        4        1        20-12 16

8. Unirea Livada    9        5        0        4        24-25 15

9. Viitorul Borş      9        4        2        3        27-16 14

10. CS II Oşorhei   9        4        1        4        21-22 13

11. CSC FC Paleu 9        2        1        6        13-15 7

12. Crişul Aleşd     9        2        0        7        10-20 6

13. CSC Sânmartin          9        1        3        5        7-19   6

14. Locadin Ţeţchea        9        2        0        7        16-57 6

15. Olimpia Salonta         9        1        1        7        19-21 4

16. Padișul Bihorul Gurani*  9        0        1        8        11-59 -2

* Padişul Gurani a fost penalizată cu 3 trei puncte pentru retragerea de pe teren la meciul cu CSO Ştei.



Etapa viitoare, care va avea loc în perioada 22-23 octombrie, va programa întâlnirile: CSC Sânmartin – CS Mădăras; Crişul Aleşd – CSM Olimpia Salonta; Crişul Sântandrei – CS Unirea Valea lui Mihai; AS Padișul Bihorul Gurani – FC Universitatea Oradea; Viitorul Borş – CS Diosig; CS Bihorul Beiuş – Unirea Livada; CS 2 Osorhei – CSO Ştei; CSC FC Paleu – Locadin Ţeţchea.

 

Florin Mihalca

 

 

Urmărește-ne și pe Google News