14.2 C
Aleşd
vineri, 29 martie 2024

Ştefan Duca de la CSM Oradea, campion naţional la poliatlon

Tânărul înotător orădean al clubului CSM, Ștefan Duca a devenit campion național la poliatlon, categoria de vârstă de 10 ani, după ce s-a situat pe primul loc în clasamentul general al Campionatului Național care s-a desfășurat la Bacău, în perioada 21-24 noiemnrie.
Ștefan Duca, sportiv pregătit de antrenorul Remus Oros, a câștigat la individual probele de 50 și 200 metri liber, precum și cea de 50 metri spate și s-a clasat pe poziția a II-a la 50 metri fluture, iar la 50 m bras a ocupat a ocupat locul V.
O altă sportivă de la CSM Oradea, Anastasia Bako, s-a situat pe locul III în ierarhia generală a competiției și a intrat în posedia medaliei de bronz, după ce la individual a ocupat locul II la 50 m crawl și bras, locul V la 200 , metri și fluture și locul VIII la 50 m spate.