AcasăȘtiri LocaleMageștiO pisică a fost salvată de pompierii din Aleșd dintr-o fântână adâncă...

O pisică a fost salvată de pompierii din Aleșd dintr-o fântână adâncă de 10 metri

Misiune neobișnuită a pompierilor aleșdeni. În această dimineață au intervenit în satul Butani, comuna Măgești pentru a salva o pisică care a căzut într-o fântână adâncă de 10 metri.

Alarma s-a dat în jurul orei 09:20. Un apel a anunțat la 112 ca dintr-o fântână adâncă de zece metri din localitatea Butani se aude mieunatul unei pisici.

La fața locului s-au deplasat pompierii militari din cadrul Stației de Pompieri Aleșd. Unul dintre salvatori a coborât în puț, a prins pisica, iar ajutat de colegii lui de la suprafață au reușit să o scoată.

Fiecare viață este un dar și fiecare viață merită salvată! Zilnic întâlnim cazuri în care animale nevinovate și fără putere au nevoie de ajutorul nostru!

URMĂREȘTE-NE ȘI PE

40,349FaniÎmi place
1,726CititoriConectați-vă
1,042CititoriConectați-vă
44CititoriConectați-vă
1,990AbonațiAbonați-vă

ULTIMELE ȘTIRI