Un accident rutier soldat cu pagube materiale s-a produs în dimineața zilei de duminică, în localitatea Măgești.
O tânără aflată la volanul unui autoturism ar fi pierdut controlul autoturismului și a intrat într-o mașină parcată în fața unei locuințe.
La fața locului au intervenit pompierii din cadrul Stației Aleșd, care au asigurat măsurile specifice.
Din fericire, în urma accidentului nu au fost înregistrate victime. Evenimentul s-a soldat doar cu pagube materiale, ambele autoturisme implicate fiind avariate.


































