Luni, 25 martie, la ora 20.15, polițiștii Secției nr. 1 de Poliție Rurală Borod au fost sesizați de un bărbat din comuna Borod, că, în cursul aceleiași zile, persoane necunoscute au pătruns prin efracție în locuința sa și au sustras aparatură electronică în valoare de 700 lei.
În urma investigațiilor efectuate, polițiștii din Borod au identificat cu operativitate persoanele bănuite de comiterea faptei ca fiind doi tineri de 16 și 12 ani, ambii din comuna Borod.
Polițiștii au recuperat de la cei doi toate bunurile sustrase și le-au restitutit proprietarului.
Polițiștii Secției nr. 1 de Poliție Rurală Borod continuă cercetările în cauză.


































