Un accident rutier în care au fost implicate două autoturisme s-a produs miercuri dimineață, 24 iunie, la intrarea în localitatea Oșorhei. Autoritățile au fost alertate cu privire la incident în jurul orei 8:55.
În urma coliziunii, o persoană a necesitat îngrijiri medicale la fața locului, fiind ulterior transportată la spital pentru investigații și tratament de specialitate.
Potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului de Poliție Județean Bihor, comisar-șef Alina Fărcuța, circulația rutieră în zonă se desfășoară pe o singură bandă, sub supravegherea și dirijarea polițiștilor prezenți la fața locului.
Polițiștii efectuează cercetări pentru a stabili cu exactitate cauzele și împrejurările în care s-a produs accidentul.


































