Holcim Romania angajează Inginer mecanic – Fabrica de ciment Aleșd

381

Responsabilități principale:

· Răspunde de realizarea programelor de revizii și reparații săptămânale, lunare și anuale la instalațiile și echipamentele mecanice

· Monitorizează îndeplinirea în termenele stabilite a măsurilor din programele de mentenanță

· Răspunde de menţinerea echipamentelor și utilajelor în stare de funcţionare la parametrii nominali

· Răspunde de funcționarea în condiții de siguranță sporită a instalațiilor și echipamentelor mecanice

· Analiza cauzelor care a condus la căderile accidentale ale echipamentelor. Interpretarea rezultatelor

· Monitorizarea costurilor și propunere soluții de diminuare respectând normele SSM

Ce oferim:

· Pachet salarial motivant, premiu de performanță, pachet flexibil de beneficii

· Mediu de lucru în care sănătatea și siguranța ta sunt pe primul loc

Candidatul ideal:

· Studii superioare profil mecanic

· Experiență în mediu tehnic industrial

· Cunoștințe Autocad

· Limba engleză nivel intermediar

· Integritate, colaborare, determinare în obținerea rezultatelor

· Inițiativă și preocupare pentru îmbunătățire continuă

· Orientare către rezultat, abilitatea de a lua decizii și de a acționa rapid Vom aștepta aplicațiile sau recomandările voastre la adresa [email protected] până la 31 mai 2021. Persoană de contact: Florina Rusneac, tel. 0745 530 414.

Fondator și Redactor-șef al AlesdOnline, Adrian Fora lucrează în presa locală din 2007, este membru al Uniunii Ziariștilor Profesioniști din România și al Asociaţiei DJ-lor Profesionişti din România. A început să lucreze ca Dj, reporter și apoi ca redactor-șef în redacția Radio Transilvania Aleșd. Scrie reportaje pe care le ilustrează adesea cu fotografii și informații din toate domeniile de activitate, plecând de la administrație și politică și ajungând pâna la sport sau la viața agitată a orașului Aleșd și a celorlalte localități din Bihor. Crede că baza meseriei de jurnalist stă în munca de teren și în discuțiile cu oamenii.