6.5 C
Aleşd
vineri, 29 martie 2024

Fotbaliştii de la Luceafărul Oradea şi-au încheiat cu o victorie categorică seria jocurilor amicale

Fotbaliştii de la Luceafărul Oradea şi-au încheiat cu o victorie categorică seria jocurilor amicale, pe care le-au susţinut în această vară. Astfel, elevii antrenorului Cristian Lupuţ s-au impus, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 5-0, în faţa formaţiei arădene Şoimii Lipova.

- Publicitate -

Meciul, care s-a disputat la Baza Sportivă Luceafărul din Sânmartin, a fost la discreţia bihorenilor, care au dominat disputa cu echipa lipoveană din liga a III-a.

Până la pauză luceferii conduceau cu 2-0, după golurile marcate de Peter, în minutul 18, şi Paraschiv, în minutul 42.

În partea a doua, „roş-albaştrii” s-au dezlănţuit şi au mai marcat de trei ori, în minutele 57, 68 şi 73.

În total, în trei jocuri amicale, Luceafărul Oradea a obţinut câte o victorie şi un rezultat de egalitate, pierzând, de asemenea, primul meci.

Sâmbăta viitoare, tot de la ora 11 şi tot la Sânmartin, bihorenii vor debuta în noua ediţie a Ligii a II-a, când vor întâlni echipa ilfoveană Sportul Snagov.