Marcatori: Țap D. ( 53, 63); Copil(1), Dărăban(31), Nichita (52), Giura (82)
Arbitrii: Pirtea Andrei, Orban Norbert, Cearnău Sergiu
Obs. AJF. Rusu Gheorghe

CRIȘUL ALEȘD:  Țârtea, Cătană, Dejeu, Urs, Chiș, Balogh Cl.(79 Balogh I), Coste, Țap, Fogoroși,  Noja, (80 Groza), Madar (86 Cocoș)                                                               Antrenor: Costea Cătălin

CRIȘUL SÂNTANDREI: Avram, Șumălan, Țap, Ferik, Dărăban, Copil 964 Deac), Nichita, Penechi(67 Morna), Dărăban II,(78 Giura), Lorincz
Antrenor: Ciprian Deac

Deși oaspeții au obținut victoria la diferență de două goluri, jocul a fost echilibrat, cu perioade alternative de dominare, oaspeții în prima repriză și finalul meciului, gazdele în partea a doua a primei reprize și prima jumătate din repriza secundă. Fără a motiva înfrângerea , prin lipsa din echipă a trei piese „grele”, Dumiter, Bot, Crișan și eliminarea lui Cătană(61), aleșdenii au jucat cu determinare, au dovedit maturitate în joc, dând o replică consistentă ocupantei locului trei în clasament. Soarta meciului a fost decisă de două momente definitorii. Golul primit în minutul 1, când gazdele au fost surprinse în apărare, iar Copil, a înscris  nestingherit 0-1. și eliminarea lui Cătană (61) lăsând echipa în inferioritate numerică, la scorul de 2-3. La acestea se adaugă scăderea potențialului fizic al gazdelor, mai ales după min. 61. Dacă contabilizăm ocaziile de gol ale gazdelor , surprinde numărul de 4 situații în care Noja(3) și Madar (1), au tras în portar, din postura de singuri cu portarul. . La acestea se adaugă și alte acțiuni finalizate cu șuturi în afara cadrului porții.(Balogh Cl , Madar, Balogh I) O greșeală de marcaj îl lasă liber pe Dărăban( 31), care liber în careu , împinge o centrare în plasă și 0-2. Nichita (52) înscrie al treilea gol, tot din vina apărătorilor care nu sau dublat, iar atacantul oaspeților s-a strecurat printre ei și din apropiere înscrie, 0-3. La acest scor se părea că vom asista la înfrângerea la scor a gazdelor. În minutul 53, Țap D. de la gazde, revelația meciului, ia o acțiune pe cont propriu, slalomează printre apărători și din apropiere îl păcălește pe portar trimițând în colțul opus al porții, lângă bară și 1-3. Speranțele gazdelor renasc, când același Țap(63), execută o lovitură liberă de la cca. 30 m. care lovește bara interioară și revine în plasă, 2-3. Mai reținem o ratare a lui Balogh I (72) și golul iminent al oaspeților prin Giura (82), ca urmare a unei presiuni accentuate la poarta gazdelor. 2-4.