1.9 C
Aleşd
joi, 13 februarie 2025
Blue Container Aleșd

Accident în Uileacu de Criş: O femeie a ajuns la spital

Un accident rutier s-a produs miercuri după-amiază, în zona localității Uileacu de Criş, fiind implicate două autoturisme. In urma impactului, o femeie a fost transportată la spital.

„La faţa locului au fost mobilizate trei echipaje: două de pompieri militari din cadrul staţiei Aleşd o ambulanţă tip B2 şi o autospecială de invervenţie modul cu descarcerare – şi un echipaj TIM al SMURD Oradea. Ajunşi la locul accidentului pompierii militari au procedat la evacuarea unei persoane rămase încarcerate într-unul dintre autoturismele avariate şi la acordarea primului ajutor calificat victimei”, a precizat, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Crişana, maiorul Camelia Roşca.

Din primele cercerari se pare că un autoturism l-a acroşat pe celălalt în spate după ce şoferul primului autoturism n-a păstrat distanţa corespunzătoare.

„Apelul l-a 112 s-a înregitrat la ora 14.42. Accidentul rutier s-a produs pe DN1, la intersecţia cu DJ767A, la intrarea în localitatea Uileacu de Criş. În accident au fost implicate două autoturisme. O femeie a fost transportată la spital pentru investigaţii”, transmite purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Judeţean Bihor, comisarul Alina Dinu.

Poliţiştii rutieri fac cercetări la faţa locului pentru stabilirea cauzelor producerii accidentului rutier.

URMĂREȘTE-NE ȘI PE

36,917FaniÎmi place
1,739CititoriConectați-vă
1,000CititoriConectați-vă
44CititoriConectați-vă
1,770AbonațiAbonați-vă

ULTIMELE ȘTIRI