AcasăȘtiri LocaleBulzProtest la Leșu pentru pădurile din Bulz. Ce i-au transmis localnicii ministrei...

Protest la Leșu pentru pădurile din Bulz. Ce i-au transmis localnicii ministrei Mediului (video)

Diana Buzoianu, ministra Mediului, a fost întâmpinată luni, la plecarea de la barajul Leșu, cu mesaje împotriva tăierilor ilegale din Bulz.

Mai mulți localnici, printre care consilierul local AUR Ioan Kliment, au afișat bannere cu mesajul „Opriți tăierile ilegale din Bulz” și i-au cerut ministrei să ia măsuri.

Buzoianu a spus că Garda Forestieră a făcut recent un control în zonă și a identificat 12 arbori tăiați ilegal. Cazul urmează să fie sesizat organelor penale.

Kliment a susținut că a fost și amenințat din cauza demersurilor sale. „Oamenii ăștia se consideră cumva deasupra legii”, i-a răspuns ministra.

Ce i-au transmis localnicii ministrei Mediului și ce le-a răspuns Diana Buzoianu

URMĂREȘTE-NE ȘI PE

41,092FaniÎmi place
1,722CititoriConectați-vă
1,041CititoriConectați-vă
44CititoriConectați-vă
2,040AbonațiAbonați-vă

ULTIMELE ȘTIRI