Fotbaliștii de la Lucefărul Oradea și-au continuat miercuri seria rezultatelor pozitive

105
Pandurii Tg. Jiu - Luceafărul Oradea-800x535

Fotbaliștii de la Lucefărul și-au continuat miercuri seria rezultatelor pozitive. Astfel, în cadrul etapei intermediare din această săptămână din Liga a II-a, bihorenii au obținut un rezultat de egalitate, în deplasare, la Motru, cu Pandurii Tg. Jiu, dar au trecut chiar pe lângă victorie, după ce au fost egalați spre final, în minutul 88.

Jocul s-a încheiat cu scorul de 1-1, după ce la pauză s-a consemnat tot egalitate, 0-0. Pentru bihorenii a înscris din nou golgheterul Vlad Rusu, după un penalty obținut tot de el, în timp ce golul gazdelor a fost marcat în minutul 88 de rezerva George Tudoran, cel care a înscris când în poara orădeană s-a aflat fundașul central Oros, după ce goalkepeerul Alin Goia a fost eliminat.

În clasamentul golgheterilor Ligii a II-a, atacantul Vlad Rusu, prin golul marcat la Motru, a urcat pe primul loc, având acum 22 de reușite, la egalitate cu Valentin Alexandru de la Dunărea Călărași.

Pandurii Tg. Jiu – Luceafărul Oradea 1-1(0-0)
Stadion: Minerul (Motru – Gorj)

Au marcat: Tudoran (min. 88) / Vl. Rusu (min. 54 – 11 m)

Pandurii: Moga – Băjan, Turda (min. 46 Al. Vasilescu), Cr. Munteanu – cpt., Celea – Raiciu, Brînzan, Şut – Maxin (min. 56 C. Ionică), D. Pîrvulescu (min. 80 Tudoran) – B. Lemac. Antrenor: Adrian Bogoi

Luceafărul: Goia (min. 83 eliminat, Oros) – Torişte, Oros – cpt., Tînc, Trif – Feher, Ţegle – Antohi (min. 60 Valies), Al. Neacşa (min. 72 Lupuşan), Al. Dulca (min. 75 I. Ban) – Vl. Rusu. Antrenor: Cristian Lupuţ
Au arbitrat: Nicolae Cătălin Botaş (Timişoara) – Patricia Samsudean (Timişoara) şi Marilena Cătălina Nan (Alexandria).