Formația CSC Sânmartin își păstrează invincibilitatea și după etapa a 7-a a campionatului Ligii a IV-a Bihor la fotbal

101

Formația CSC Sânmartin își păstrează invincibilitatea și după etapa a 7-a a campionatului Ligii a IV-a Bihor la fotbal. Sâmbătă, liderul campionatului s-a impus în deplasare cu scorul de 5-2 pe terenul celor de la CS Diosig, după ce la pauză conducea cu 2-0.

În ierarhia la zi, CSC Sânmartin păstrează patru puncte avans față de echipa de pe locul II, Unirea Livada, care s-a impus cu 3-2 pe terenul celor de la CS Oșorhei, golul victoriei reușind-ul Micaş, în minutul 80.

Pe locul III se află o altă formație care s-a impus în deplasare în această etapă, CAO 1910 Oradea, învingătoare cu 6-0, pe terenul celor de la CS Mădăras.

A fost o etapă a oaspeților însă, pentru că în total s-au înregistrat patru succese pe teren străin, dintre care unul, la cel mai categoric scor, cu 9-2, rezultat obținut de Crişul Sântandrei, pe terenul echipei Dacia Gepiu. În acest joc, Lascu a marcat de patru ori.

Iată însă rezultatele și marcatorii rundei a 7-a din Liga a IV-a la fotbal:

Viitorul Borş – FC Universitatea Oradea 2-1

Marcatori: Waritz 67, E. Zadori 88 / Turbuţ 5

CSM Olimpia Salonta – Crişul Aleşd 3-1

Marcatori: Fitero 80, S. Ban 87, 90+2 / C. Dumiter 73

CS Diosig – CSC Sînmartin 2-5

Marcatori: Ad. Buştea 73, 80 / Roxin 3, Sorian 35, M. Trip 76, 90+1, Salif Nogo 85

Dacia Gepiu – Crişul Sântandrei 2-9

Marcatori: Praja 28, Neaga 62 / Lascu 1, 25, 35, 85, M. Balog 55, 90, Novak 20, 63, Kun 73