Doi jucători de la CSM CSU Oradea au fost convocați la echipa națională de baschet masculin a României pentru acțiunea din luna februarie. Aceștia sunt Giordan Watson și Bobe Nicolescu.
De menționat că Bobe se întoarce sub tricolor după ce a lipsit la precedenta acțiune, din cauza unei accidentări care l-a ținut departe de teren mai bine de două luni.
Reunirea lotului național este programată pentru data de 14 februarie, la Ploiești, unde sportivii vor avea un cantonament de o săptămână, pentru ca în 21 februarie, la Sala Olimpia din Ploiești, să susțină meciul cu Macedonia. Ulterior, pe 24 februarie, ei vor disputa meciul cu Kosovo, în deplasare.
Ambele partide fac parte din faza a II-a a precalificărilor FIBA EuroBasket 2021.


































