13.1 C
Aleşd
joi, 28 martie 2024

CSM Oradea a repurtat un succes în cadrul etapei a 18-a din Seria D a Diviziei A la handbal masculin

CSM Oradea a repurtat un succes în cadrul etapei a 18-a din Seria D a Diviziei A la handbal masculin. Formația antrenată de George Tăutu a triumfat pe terenul lui CSU Politehnica 2 Timișoara, scor 36-21.

- Publicitate -

După o primă repriză echilibrată, formația bihoreană s-a desprins în învingătoare, grație unui joc foarte productiv în ambele faze pe parcursul ultimelor 30 minute de joc efectiv. La jumătatea partidei, CSM Oradea conducea cu scorul de 14-12. Repriza secundă a consemnat un parțial de 22-9 în favoarea oaspeților.

În urma partidei desfășurate vineri, la Sala Constantin Jude, CSM Oradea are 13 victorii, un rezultat de egalitate și două înfrângeri. Cu un total de 40 puncte acumulate, roș-albaștrii se situează pe primul loc al clasamentului.

Următorul meci al CSM-ului are loc vineri, ora 14:00, la Arena Antonio Alexe. Adversar va fi HC Beldiman Arad.