În cadrul ședinței AGA a Agenției de Dezvoltare Durabilă a județului Bihor, care a avut loc luni, s-a votat în unanimitate pentru acordarea unei sume de câte 100.000 de euro + TVA fiecărui oraș din județ, cu scopul de a rezolva problemele urgente ale școlilor și grădinițelor din teritoriu.
În acest sens, vor fi încheiate contracte de parteneriat între ADD și cele nouă UAT-uri.
,,Propunerile primărilor trebuie votate și în Consiliu Local al fiecarui UAT în parte. Negocierea și contractarea achizițiilor se va face pe principiul primul venit, primul servit”, a anunțat biroul de presă al Consiliului Județean Bihor.


































