AcasăȘtiri LocaleAleșdOrașul Aleșd va primi bani de la Consiliul Județean pentru reabilitarea...

Orașul Aleșd va primi bani de la Consiliul Județean pentru reabilitarea și dotarea școlilor și grădinițelor

În cadrul ședinței AGA a Agenției de Dezvoltare Durabilă a județului Bihor, care a avut loc luni, s-a votat în unanimitate pentru  acordarea unei sume de câte 100.000 de euro + TVA fiecărui oraș din județ, cu scopul de a rezolva problemele urgente ale școlilor și grădinițelor din teritoriu.

În acest sens, vor fi încheiate contracte de parteneriat între ADD și cele nouă UAT-uri.

,,Propunerile primărilor trebuie votate și în Consiliu Local al fiecarui UAT în parte. Negocierea și contractarea achizițiilor se va face pe principiul primul venit, primul servit”, a anunțat biroul de presă al Consiliului Județean Bihor.

URMĂREȘTE-NE ȘI PE

40,355FaniÎmi place
1,726CititoriConectați-vă
1,042CititoriConectați-vă
44CititoriConectați-vă
1,990AbonațiAbonați-vă

ULTIMELE ȘTIRI