„Aproape de fiecare dată, autorităţile ridică neputincioase din umeri. Zici că le pui să construiască autostrăzi. Nu, nu vă cerem asta!
Vrem să nu mai dăm în gropi. De luni bune, fie soare, fie frig, şoseaua de pe strada Ciocârliei, din Aleșd, a devenit un coşmar pentru şoferi. Șanțurile formate în asfalt în urma lucrărilor sunt adevărate capcane pentru conducătorii auto, care sunt nevoiţi să facă slalom pentru a nu-şi distruge maşinile. De multe ori, în zonă se formează o aglomeraţie de nedescris mai ales dimineața când vin copii la școală, cei de la volan fiind nevoiţi să meargă pe contrasens ca să evite gropile. Dar şi să meargă pe la service. Domnule primar, o găleată de asfalt găsim şi noi?”, ne scrie un cititor AlesdOnline.

































