Gunoiul produs de cetățeni pare să se fi mutat în pe spaţiul public, mai exact pe malurile Crișului Repede, care continuă să se transforme în ghenele de gunoi ale locuitorilor din zonă, și nu numai.
Cei care au crezut că au apus demult vremurile când oamenii își transportau gunoaiele la râu nu au trecut în aceste zile pe lângă Aleșd, unde natura este sufocată din nou de mormanele de reziduuri menajere. Nu este un secret că oamenii sunt primii care contribuie la poluarea mediului, dar, în fața nepăsării și inconștienței cetățenilor, orice acțiune de ecologizare demarată de administrația locală este sortită eșecului.
O cititoare AlesdOnline ne-a pus la dispoziție fotografii care ilustrează perfect această tristă realitate. Haine și gunoaie continuă să se înalțe pe malul râului Crisului Repede, transformând o plimbare în natură într-un adevărat pericol pentru sănătatea trecătorilor.
Focarele de infecție nu sunt create doar de locuitorii din Aleșd, ci și de cetățenii din localitățile limitrofe, care au găsit o soluție mai ieftină pentru a scăpa de gunoaiele de acasă.


































