Două maşini de mare tonaj s-au buşit pe DN 1, la intrarea în orașul Aleșd dinspre Oradea.
Din datele oferite de Poliție, evenimentul a fost cauzat de neatenția unui șofer care nu a respectat distanța de siguranță față de mașina din față. Din fericire, evenimentul nu s-a soldat cu victime, ci doar cu pagube materiale.
Traficul se desfăşoară îngreunat, pe un fir alternativ, pe partea dreaptă a drumului.




































