AcasăȘtiri BihorTragedie în Bihor: Adolescentă de 17 ani, lovită mortal de tren

Tragedie în Bihor: Adolescentă de 17 ani, lovită mortal de tren

O tânără de 17 ani din Oradea și-a pierdut viața, în urma unui accident tragic petrecut miercuri seara, pe podul CFR Ioșia din municipiul Oradea.

Tragedia s-a produs în jurul orei 21:39. Adolescenta se afla pe podul CFR de pe strada Ovid Densușianu din Oradea, împreună cu alți trei tineri și au încercat să traverseze calea ferată, printr-un loc nepermis. Din cei patru tineri, doi au observat prea târziu trenul care venea spre ei, adolescenta de 17 ani a fost lovită din plin de tren, iar un tânăr de 20 de ani din Sântandrei a fost doar atins de tren și nu a fost rănit.

”La fața locului s-au deplasat echipaj de la Ambulanța Oradea, care a examinat tânărul și un echipaj SMURD care a intervenit de urgență încercând să resusciteze victima. Însă aceasta suferise leziuni incompatibile cu viața și a fost declarat decesul”, a transmis dr. Hadrian Borcea, medic șef la UPU-SMURD Bihor.

Cauza exactă a decesului adolescentei urmează să fie stabilită în urma necropsiei.

URMĂREȘTE-NE ȘI PE

40,355FaniÎmi place
1,725CititoriConectați-vă
1,042CititoriConectați-vă
44CititoriConectați-vă
1,990AbonațiAbonați-vă

ULTIMELE ȘTIRI