AcasăȘtiri BihorTânăr salvat de pompieri după ce a fost găsit căzut într-un apartament...

Tânăr salvat de pompieri după ce a fost găsit căzut într-un apartament (video)

Un tânăr în vârstă de 23 de ani a fost salvat de pompieri, miercuri seara, după ce a fost găsit în stare de semiconștiență într-un apartament situat pe strada Alexandru Cazaban din Oradea.

„În jurul orei 19:25, un apel la numărul unic de urgență 112 a semnalat faptul că un bărbat ar putea fi într-o situație critică, întrucât nu răspundea la telefon. La fața locului au fost mobilizate operativ două echipaje de pompieri militari din cadrul Detașamentului 2 Oradea, cu o autospecială de salvare de la înălțime și o ambulanță SMURD”, a transmis locotenent-colonel Camelia Roșca, purtătorul de cuvânt al ISU Bihor.

Salvatorii au pătruns în apartament prin balcon, folosind autospeciala, și l-au găsit pe tânăr căzut în camera de zi. Acesta a fost stabilizat de paramedici și transportat la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Clinic Județean pentru îngrijiri medicale.

URMĂREȘTE-NE ȘI PE

40,426FaniÎmi place
1,724CititoriConectați-vă
1,042CititoriConectați-vă
44CititoriConectați-vă
1,990AbonațiAbonați-vă

ULTIMELE ȘTIRI