Un autoturism a fost cuprins de flăcări miercuri după-amiază în parcarea Policlinicii Spitalului Clinic Județean de Urgență Bihor, de pe strada Louis Pasteur din Oradea.
„Apelul care anunța incendiul a fost primit în jurul orei 16:20”, a declarat lt. col. Camelia Roșca, purtătoarea de cuvânt a ISU Crișana.
Pompierii Detașamentului 2 Oradea au intervenit de urgență, însă la sosirea acestora, autoturismul ardea în totalitate.
„Incendiul a fost lichidat în mai puțin de 5 minute, dar flăcările au distrus aproximativ 80% din vehicul”, a precizat lt. col. Camelia Roșca.
Din fericire, nicio persoană nu a fost rănită. Cauza probabilă a incendiului a fost un scurtcircuit electric.


































