AcasăȘtiri BihorÎn județul Bihor procesul electoral s-a încheiat fără incidente

În județul Bihor procesul electoral s-a încheiat fără incidente

Organizată în premieră la Arena „Antonio Alexe”, preluarea proceselor verbale cu rezultatele alegerilor și a buletinelor de vot utilizate a început ieri, 6 decembrie, la ora 22.30, după încheierea votului, și s-a finalizat astăzi, 7 decembrie, la ora 11.30.

Materialele au fost predate de către președinții și locțiitorii secțiilor de votare, însoțiți de cadre ale forțelor de ordine, conform unui program prestabilit și urmând un circuit sanitar și logistic.

Din cele 655 secții de votare de la nivelul județului, într-o singură secție s-a procedat la renumărarea buletinelor de vot, datorită unor erori materiale în procesul verbal.

În organizarea procesului electoral în județul Bihor au fost implicate cca 10.000 de persoane. La desfășurarea în siguranță și bune condiții a alegerilor au contribuit cadrele Inspectoratului Județean de Poliție Bihor, Poliției Locale, Inspectoratului de Jandarmi Județean Bihor, Inspectoratului pentru Situații de Urgență “Crișana” al județului Bihor, Inspectoratului Teritorial al Poliției de Frontieră Oradea, Școlii de Pregătire a Agenților de Frontieră Avram Iancu Oradea, Serviciului Public Comunitar de Regim Permise de Conducere și Înmatriculări Bihor, Serviciului Public Comunitar de Pașapoarte Bihor, precum și alte structuri M.A.I, totalizând 1.774 de efective.

URMĂREȘTE-NE ȘI PE

40,395FaniÎmi place
1,723CititoriConectați-vă
1,042CititoriConectați-vă
44CititoriConectați-vă
1,990AbonațiAbonați-vă

ULTIMELE ȘTIRI