AcasăȘtiri BihorDosar penal după organizarea unei nunţi în Oradea cu peste 300 de...

Dosar penal după organizarea unei nunţi în Oradea cu peste 300 de persoane

Procurorii bihoreni au deschis un dosar penal după ce, la sfârşitul săptămânii trecute, în municipiul Oradea a fost organizată o nuntă la care au participat peste 350 de persoane, iar la acel eveniment nu au fost respectate măsurile de combatere a bolilor infecto-contagioase.

„La Parchetul de pe lângă Judecătoria Oradea se află inregistrat dosarul cu nr. 4160/P/2020 in care se efectuează cercetări cu privire la infracţiunea de zădărnicerea combaterii bolilor, prev. de art. 352 alin. 1 C.pen., constând în aceea că în data de 10.10.2020, intre orele 20.30-21.30, numitul X şi-a organizat o petrecere de celebrare a căsătoriei la sala de evenimente Opera din mun. Oradea, ocazie cu care au fost prezenti ca invitaţi un număr de circa 356 de persoane, sens în care nu a respectat măsurile privitoare la prevenirea sau combaterea bolilor infectocontagioase”, se arată într-un comunicat de presă transmis de biroul de presă al Parchetului de pe lângă Judecătoria Oradea.

Citește pe aceeași temă: Nuntă din Oradea oprită de polițiști pentru nerespectarea regulilor din pandemie. În local erau peste 300 de persoane

URMĂREȘTE-NE ȘI PE

40,401FaniÎmi place
1,724CititoriConectați-vă
1,042CititoriConectați-vă
44CititoriConectați-vă
1,990AbonațiAbonați-vă

ULTIMELE ȘTIRI