21.2 C
Aleşd
duminică, 23 iunie 2024
Blue Container Aleșd

De Ziua Copilului, distracția cucerește Oradea! Vezi programul complet

 

Doar o zi ne mai desparte de cel mai colorat și distractiv festival pentru copii din județul Bihor –  Festivalul Copiilor Oradea!

Sâmbătă, 1 iunie, Cetatea Oradea, Orășelul Copiilor și Parcul Barcăului vor fi principalele atracții ale orașului, toate cele 3 locații oferind activități și atracții diverse pentru întreaga familie, începând de la ora 10:00 și până seara la ora 22:00.

Așa cum v-am obișnuit, programul festivalului a fost conceput pentru toate vârstele și va cuprinde spectacole de magie, teatru, dans, concerte muzicale, dar și ateliere creative, personaje spectaculoase, pictură pe față, baloane și o mulțime de activități educative.

     Cetatea Oradea – o aventură urbană plină de surprize și distracție

10.00-18.00 – Atelier String-art

10.00-22.00 – Atelier de pictură pe ipsos și lemn

10:00-22:00 – Expoziție auto Dacia (Retromobil Club România)

10:00-22:00 – Activități educative: Poliția Locală, Jandarmeria Bihor și ISU Crișana.

11.00-14.00 – Atelier de muzică

11.30-12.30 – Parada mascotelor cu Prietenii Veseliei

11.00- 21.00 – Atelier țesături

11.00-20.00 – Atelier de tâmplărie (corp K)

12:00-13:00 – Expo Moto Invictvs

12.00-12.40 – Spectacol de majorete al Liceului Don Orione

12.00-14.00 – Curs de siguranță rutieră – I.P.J Bihor

12.00-16.00 – Atelier cu țesături (corp K)

13.00-14.00 – Spectacol de teatru “Povești Jucăușe” cu Șerban Borda

14.00-19.00 – Organizația Națională Cercetașii României CL Oradea

14.00-20.00 – Activități distractive (Club Leo Black Eagle)

14.00-14.40 – Workshop “From screen to green” cu Raluca Onuc

14.40-15.00 – Dans modern cu Jolța Camelia – story

14.00-15.30 – Atelier de dezvoltare a creativității (Drugaș Club)

14.00-18.00 – DJ Rogvaiv

15.00-16.00 – Palatul Copiilor – dans aerobic, prof. coordonator Pop Amalia; cercul de Show Dance, prof. coordonator Kovacs Anca; cercul de muzică ușoară, prof. coordonator Oprescu Dana și cercul de Estradă, prof. coordonator Marcu Marius Constantin.

16.00-22.00 – Atelier creativ cu flori presate

16.00-17.00 – Spectacol de magie “Cel mai bun magician” cu Eduard și Bianca

16.00-20.00 – Atelier pielărie (corp K)

16.00-20.00 – Atelier Lumanari (corp K)

16.00-20.00 – Activități informative – Centrul de Prevenție, Evaluare și Consiliere Antidrog Bihor

16.00-21.00 – Curs de securitate cibernetică cu Logiscool

17.00-17.30 – Concert Maya Ciotea

17.30-18.00 – Animatori Rainbow Dream

18.00-19.00 – Atelier de mișcare pentru copii (Fundația Comunitară Oradea)

18:00-21:00 – Atelier Drone Kids – story

18.00-19.00 – Spectacol Meda Music

18.00-20.00 – DJ Dubase

19.00-20.00 – Spectacol Ella Bella

20.00-21.00 – Concert Daria Lupi

20.30-21.00 – Animatori Rainbow Dream

21.00-22.00 – Concert ADDA

     Orășelul copiilor – un paradis al zâmbetelor și jocurilor pentru cei mici

10.00-11.00 – Parada mascotelor cu Prietenii Veseliei

10:00-11:00 – Expo Moto Invictvs

10.00-13.00 – Atelier entomologie (Fundația Comunitară Oradea)

10.00-20.00 – Picturi pe față

10.00-15.00 – Robokids -Atelier de robotică

11.00-12.00 – Curs de siguranță rutieră, I.P.J Bihor

11.00-21.00 – Atelier de pictură pe ipsos

11.00-12.00 – Atelier de mișcare pentru copii (Fundația Comunitară Oradea)

11.00-12.00 – Spectacol Vasilache și Mărioara, Teatrul bâlci cu Trupa Arcadia (Teatrul Regina Maria)

11.00-20.00 – Pictură și desene pe asfalt cu Roxana Netea

11.00-21.00 – Atelier de origami

12.00-15.00 – Întâlnire cu mascota CSM

12.00-20.00 – Tabăra Medievală Golden Gryphon Company

12.30-13.30 – Spectacol de magie “Cel mai bun magician” cu Bianca și Eduard

14.00-14.50 – Suflet de Copil – Spectacol oferit de Star Vivere

14.00-14.30 – Fotbal (Club Sportiv Crișul Oradea)

14.30-15.00 – Baschet (Club Sportiv Crișul Oradea)

15.00-16.30 – Pedalăm de Ziua Copilului pe traseul Orășelul Copiilor – Cetatea Oradea (Asociația Pedalăm)

15.00-15.15 – Box (Club Sportiv Crișul Oradea)

15.00-15.30 – Animatori Rainbow Dream

15.00-16.00 – Concert Andrei Arad

15.15-16.00 – Karate, Judo, Kempo & Taekwondo WT (Club Sportiv Crișul Oradea)

16.00-17.00 – Spectacol de teatru “Povești Jucăușe” cu Șerban Borda

16.15-16.30 – Tir cu arcul

17.00-18.00 – Workshop “From screen to green” cu Raluca Onuc

17.00-20.00 – Întâlnire cu mascota CSM

18.00-18.20 – Concert Alexandra Berindei

18.00-19.00 – CSM Oradea – Întâlnire cu fanii

18.00-21.00 – Jocuri interactive cu copii și personaje

19.00-20.00 – Spectacol Meda Music

20.00-21.00 – Spectacol Ella Bella

     Parcul Barcăului – o oază de activități sportive în natură

10.00-11.00 – Statui vivante

11:00-13:00 – Atelier Drone Kids

11.00-12.30 – Kids Squad – Concurs outdoor cu Drugaș Club

11.00-20.00 – Picturi pe față

12.00-18.00 – Activități outdoor cu Spark Communication – story

13.00-14.00 – Atelier creativ

14.30-15.30 – Spectacol de teatru “Povești Jucăușe” cu Șerban Borda

15.00-16.00 – Baloane modelate

15.30-19.00 – Asociația iubitorilor de câini Oradea – Workshop interactiv “Și câinii au nevoie de reguli”

17.00-18.00 – Portrete în creion

17.00-19.00 – Întâlnire cu mascotele Mickey și Minnie

19.00-20.00 – Atelier creativ

21.00-22.00 – Statui vivante

 

URMĂREȘTE-NE ȘI PE

35,739FaniÎmi place
1,736CititoriConectați-vă
993CititoriConectați-vă
44CititoriConectați-vă
1,610AbonațiAbonați-vă

ULTIMELE ȘTIRI