AcasăȘtiri BihorAccident pe Drumul Județean 767F: un motociclist a fost izbit de un...

Accident pe Drumul Județean 767F: un motociclist a fost izbit de un autoturism. Tânărul a ajuns la spital

Un accident rutier s-a produs duminică seara, 11 mai, în jurul orei 19:50, pe Drumul Județean 767F, în zona Paleu. Potrivit informațiilor preliminare, un motociclist minor în vârstă de 16 ani a fost lovit de un autoturism.

În urma apelului la 112, la fața locului s-au deplasat de urgență echipajul de prim ajutor al Detașamentului 2 Oradea și echipajul de Terapie Intensivă Mobilă al SMURD Oradea, conform declarațiilor făcute de plutonierul Alina Butaci, subofițer de informare al ISU Bihor.

Victima a suferit răni la picior, a primit îngrijirile medicale necesare la fața locului și a fost transportată ulterior la Spitalul Județean Oradea – secția de pediatrie.

Bihon.ro scrie că tânărul deține permis corespunzător pentru motocicleta pe care o conducea în momentul impactului.

„Pentru o scurtă perioadă de timp, traficul rutier a fost blocat, fiind dirijat de polițiștii rutieri care s-au aflat la fața locului”, a declarat comisar-șef Alina Fărcuța, purtător de cuvânt al IPJ Bihor.

Polițiștii continuă cercetările pentru a stabili cu exactitate cauzele și împrejurările producerii accidentului.

URMĂREȘTE-NE ȘI PE

40,350FaniÎmi place
1,726CititoriConectați-vă
1,042CititoriConectați-vă
44CititoriConectați-vă
1,990AbonațiAbonați-vă

ULTIMELE ȘTIRI