Un accident petrecut luni dimineața pe Șoseaua Borșului din municipiul Oradea s-a soldat cu rănirea a două persoane.
Două autovehicule circulau spre vama Borș în momentul producerii coliziunii. Se pare că șoferul autoutilitarei nu s-a asigurat corespunzător la trecerea de pe banda a doua pe prima și a intrat în coliziune cu un autoturism BMW. În urma impactului, autoturismul BMW a ieșit de pe carosabil, a intrat într-un stâlp și s-a răsturnat pe liniile de tramvai. Șoferul autoutilitarei a reușit să se redreseze și să evite răsturnarea, dar și impactul cu alte autovehicule.
La fața locului s-a deplasat o autospecială a pompierilor militari, un echipaj SMURD și o Ambulanță. În urma accidentului au fost transportate la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean șoferița autoturismului BMW și un pasager.





































